Допомога дизайнеру від PrintMarket

Привіт колего. Ми хочемо тобі допомогти. Зроби, будь ласка, макет згідно з нашими рекомендаціями, і тоді ми гарантуємо, що все буде ОК.

Дякую за розуміння :)

Основи дизайну:

Макети можуть бути створені у будь-якій програмі, яка Вам доступна. Установки в основному однакові для всіх програм. (Ми не рекомендуємо використовувати програми, які призначені для веб- або комп'ютерного дизайну (наприклад Powerpoint, Word тощо), оскільки ці програми не завжди дозволяють з високою роздільною здатністю готувати файли. Макети повинні бути завантажені в будь-який PDF (переважно) , TIFF або EPS форматах.Все програмне забезпечення має можливість отримання принаймні одного з цих форматів.

Загальні поняття:

Proof (пруф, спуск, макет для затвердження) – після узгодження макета, пруф надсилається на вашу електронну пошту або викладається на ваш екаунт. У пруфі Ви можете бачити лінії: червона лінія – зона під обрізку, синя лінія – лінія різання, зелена лінія – зона уваги. Ці лінії є візуальними індикаторами і не друкуватимуться на готовій продукції.

Готовий макет до друку – файл готовий до друку: високої роздільної здатності, необхідного розміру, в одному з 4-х необхідних форматів (PDF, TIFF або EPS).

Вильоти (Зона під обрізку) (Bleed) – якщо є елементи на виліт (картинки, фону) їх роблять більше за потрібний розмір, після друку вони обрізаються до потрібного розміру. (Червона лінія, див. зразок)

Лінія різання (Trim)– фактична (необхідна) лінія різання. Під час друку та порізки можуть бути мінімальні похибки (до 1,5 мм), тому такі важливі зони під обрізування та зона уваги. (Синя лінія, див. зразок)

Зона уваги (Caution zone) - Текст повинен бути на відстані не менше 2 мм від лінії різу, оскільки під час друку та різання можуть бути незначні похибки. (Зелена лінія, див. зразок) 

Запечатувана область (Art Suspect) - Текст повинен бути на відстані не менше 2 мм від лінії різу, оскільки під час друку та різання можуть бути незначні похибки. (Блакитне поле, див. зразок)

Перевірка макету – після того, як нам було надіслано файл, наші фахівці перевірять його для отримання максимально якісного друку. Якщо жодних помилок не було виявлено, файл буде надіслано на друк. Якщо ми знайдемо помилки, Вам буде рекомендовано усунути їх (помилки будуть вказані) та завантажити новий файл. За додаткову плату помилки можуть усунути (якщо можливо) наші фахівці.

Дозвіл – роздільною здатністю, зазвичай називають кількість точок на дюйм. Чим вищий DPI, тим чіткіший зображення. Для досягнення чітких зображень на готовій продукції рекомендується 300 точок на дюйм зображення
 

Загальні технічні вимоги до макетів

Робота на друк приймається за наявності друкованого на принтері оригінал-макета або пруфа, підписаного Замовником. Надрукований на струменевому чи лазерному принтері оригінал-макет замовлення не є взірцем кольору для друку. Приймаються макети тільки в Windows.

Загальні поради

Під час підготовки файлів необхідно враховувати припуски на різання:
• для листових видань – ndash; по 2 мм по периметру;
• для видань, які зшиваються – по 5 мм;
• для видань, що склеюються у корінці по 5 мм білого поля для склеювання листів у блок. На 2 та 3 сторінках обкладинок залишати по 5 мм білого поля від лінії корінця для склеювання з блоком;
• якщо макет готується під висікання, то припуск по периметру має бути 5 мм.

Загальні вимоги

1. Оригінал макети приймаються у форматах:
• EPS (конвертований або Illustrator CS3 і нижче, шрифти переведені в криві, вбудовані зображення) • TIF (допускається лише LZW-компресія)
• PDF (до PDF 1.5)
Багатосторінкові документи приймаються лише у форматі PDF. 
2. Імена файлів повинні складатися тільки з латинських літер та цифр.
3. Перевірте overprint! Не використовуйте примусовий overprint у документах (оригінал-макетах), якщо дана ситуація не передбачена дизайнером.
4. Для додаткових кольорів overprint (якщо це необхідно) включити примусово!
5. Найбільш тонкий, утворений при друку позитивний штрих 0,1 мм (при використанні базових 100%-их кольорів), для виворотки « 0,3 мм.

ВИМОГИ З ВИКОРИСТАННЯ ВАНІЮ КОЛЬОРУ

1. Кольори всіх об'єктів публікацій повинні відповідати вимогам системи CMYK (якщо використовується інша колірна модель, макет автоматично конвертується в CMYK).
2. Файли не повинні містити вбудовані профілю відображення кольору.
3. Під час друку в чотири фарби (CMYK) документ не повинен містити жодних додаткових плашкових кольорів.
4. Максимальний сумарний вміст кольору (total ink) не повинен перевищувати 290%.
5. Склад чорної плашки - З: 30, М: 30, Y: 30, K: 100.
6. Склад чорного тексту та дрібних елементів – С: 0, М: 0, Y: 0, K: 100.

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ВИКОРИСТАННЯ КОЛЬОРУ

Якщо в градієнтних заповненнях використовуються кольори системи Pantone, всі вузлові кольори мають бути зазначені щодо цього кольору.
Наприклад:
100% P386 – White – 100% P386 – Неправильно;

100% P386 – 0% P386 – 100% P386 – Правильно.

При друкуванні суцільних (цілісних) фонів, що складаються з усіх чотирьох кольорів системи CMYK, особливо при однаковому %-му співвідношенні та невисоких його значеннях, можливе виникнення нерівномірного накладання кольору. Щоб уникнути цього, використовуйте додаткові кольори системи Pantone.
При створенні градієнтів та фонових заливок слід враховувати, що мінімальний % відображення одного кольору на друкованій пластині має бути не менше 4%

ВИМОГИ ДО ФАЙЛІВ РАСТРОВОЇ ГРАФІКИ

1. Файли зображень растрової графіки повинні надаватися у форматах TIFF або EPS (кодування BINARY). 2. Файли не повинні містити міток обрізу, приводки та фальцювань.
3. TIFF файл не повинен містити жодних додаткових шарів (Layers), шляхів (Paths), каналів (Channels).
4. Забороняється розміщувати зображення у програмах макетування через Clipboard.
5. Кольорові зображення мають бути сконвертовані у колірну модель CMYK.
6. У разі використання додаткових кольорів Pantone, файли растрової графіки зберігаються у форматі DCS II Single File (кодування BINARY). Використання DCS файлів допускається лише в цьому випадку.
7. При конвертуванні файлів з інших форматів (JPEG, PCX, Kodak Photo CD) та інших колірних моделей (RGB, Indexed Colors, CIE Lab) вся відповідальність за зміну кольорів у зображеннях лягає на замовника.

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПІДГОТОВКИ РАСТРОВОЇ ГРАФІКИ

1. Роздільна здатність растрових зображень повинна бути 300dpi 2. Файли зображень пред'являти в масштабі 1:1.
2. Растрові зображення, які використовуються у макетах, наданих у файлах векторних форматів, повинні бути відкадровані (або змасштабовані) до необхідних розмірів лише у редакторах растрової графіки. Заміна розмірів цих зображень у векторних програмах може призвести до їх зміщення на макеті під час генерування PDF-файлів.

ВИМОГИ ДО ФАЙЛІВ ВЕКТОРНОЇ ГРАФІКИ

• Векторні EPS файли мають бути збережені у форматі Adobe Illustrator EPS (до ver.сs3).
• Всі шрифтові елементи повинні бути переведені в криві.
• Лінії та контури не повинні містити понад 1000 вузлів (nodes).
• Усі растрові зображення, імпортовані до редактора Adobe Illustrator, не повинні містити альфаканалів. Не використовуйте! PSD – файли у публікаціях формату Adobe Illustrator. Такі ефекти як «тінь», «прозорість», «лінза» і т.п. некоректно відображаються під час генерування PS файлів. Всі об'єкти, для яких були використані ці ефекти, повинні бути переведені в растрові зображення.
• Публікація не повинна містити посилання на інші документи. Всі об'єкти, що використовуються в публікації, повинні бути впроваджені.
• Товщина ліній не повинна дорівнювати 0 (мінімальна товщина лінії 0,1 мм або 0,2 пт).

ВИМОГИ ДО ФАЙЛІВ У ФОРМАТІ PDF

1. У роботу приймаються PDF-файли версії 1,3-1.5.
2. Усі шрифти, які використовуються у файлі, повинні бути переведені в криві
3. Всі об'єкти в документі повинні відповідати стандартам кольору CMYK, Grayscale або Spot color.
Замовний колір (Spot color) дозволяється використовувати тільки в тому випадку, якщо цей колір означає постдрукарські процеси (лак, висікання, пантон, конгрев тощо).
4. При передачі роботи у форматі PDF вся відповідальність за встановлення оверпринтів та трепінгу лягає на замовника.
5. Забороняється використання ICC based colors, Lab color, calibrated RGB.
6. Забороняється використовувати посилання OPI. OPI інформація не повинна бути у файлі. Усі зображення повинні бути впроваджені у файл.
7. Розмір всіх сторінок у файлі повинен бути однаковим і рівним післяобрізного розміру готової продукції збільшеного на розмір вильотів. Орієнтація сторінок має відповідати виду готового виробу.

ВИМОГИ ДО ФАЙЛІВ ДЛЯ ШИРОКОФОРМАТНОГО ДРУКУ

У друк приймаються файли у форматі TIFF, EPS, а також створені у програмі Adobe Photoshop з розширенням відповідно PSD.

Версія програми, що використовується: Adobe Photoshop - до CS5 версії. Імена файлів не повинні містити кирилиці та спецсимволів.

Увага! Файли у форматі *.cdr (CorelDRAW) НЕ ПРИЙМАЮТЬСЯ!

Зверніть особливу увагу на дозвіл при підготовці макету для широкоформатного друку!

Дозвол самого файлу та дозвіл широкоформатного друку - це не одне й те саме!

До файлів для широкоформатного друку бажано додавати роздруковане зображення, а також файл у форматі .jpg для попереднього перегляду.

Вимоги до різних форматів для широкоформатного друку:

*.tiff - TIFF, растровий файл, без шарів, альфа-каналів та стиснення, режим CMYK масштаб 1:1 

та без шляхів Paths.

*.eps -EPS, це шрифти в кривих, ефекти переведені в растр, растрові об'єкти 

впроваджено з палітрою CMYK.

*.psd – PSD, файл Adobe PhotoShop. Шрифти та ефекти у шарах растровані, режим 

CMYK, масштаб 1:1, без шляхів Paths та додаткових альфа-каналів Channels.

Векторні зображення широкоформатного друку надаються у форматі EPS. 

Усі шрифти мають бути переведені в криві. 

Якщо ж у файлі присутня растрова графіка, то вона повинна бути додана на носії та всі елементи макета повинні знаходитися тільки всередині вашої області. -size: 12px;" макета.

Під час підготовки макетів для широкоформатного друку слід враховувати наступні фактори: фактори:

- Якщо в макеті для широкоформатного друку підвищені вимоги до індексованих (окремих) кольорів, то необхідно обов'язково вказати колір за  Panton Process і його відсоткове співвідношення в моделі CMYK.

- Чорний колір повинен бути складеним (C65, M56, Y50, K100), інакше колір виходить темно-сірим, а не чорним.

 

Можливо вас зацікавить

Корисні статті про поліграфію