Етикет візитних карток
Візитні картки зайняли свою нішу у нашому житті досить давно. Вже кілька століть вони допомагають людям налагоджувати контакти, знайомитись та презентувати свій бізнес.
 
Візитки, а також вміння ними розпоряджатися – це не лише спосіб донести інформацію, а й спосіб показати свою престижність та солідність як бізнесмена. На жаль, крім того, що візитівка має бути оформлена під певний момент, багато хто забув. Або взагалі не знають про правила етикету. Потрібно розуміти як поводитися, і які дотримуватися правил при врученні, отриманні або відправці візитки.
 
Отже, правила етики візитних карток.
 
Змінюються візитками строго за рангом – спочатку візитки представляють високопоставлені чини. Якщо ж у делегації партнери однакового рангу, то першою візитну картку подає молодший віком.
 
Якщо зустріч відбувається на Вашій території, то за правилами Ви перший подаєте візитку, тому що є господарем будинку або офісу.
 
Чоловік вручає перший візитівку жінці.
 
Коли подаєте візитну картку, слід своє ім'я та прізвище вимовити вголос. А також при подачі повернути друкованою стороною обличчям до партнера.
 
 
 
На візитній картці ділового типу дозволяється старі телефони акуратно закреслити та записати нові. У жодному разі цього не можна робити, якщо змінилася посада. А взагалі закреслення будь-якого виду не допускаються.
 
Якщо ви прийшли на зустріч, а партнера не виявилося на місці, залиште свою картку у секретаря. При цьому верхній правий кут загніть і розігніть. Цей знак свідчить, що ви особисто її залишили. Такий метод не прийнятний, якщо картка передається кур'єром або поштою.
 
У розмові з партнером дозволяється дивитись на його візитну картку. Бо це і є її ціль – поінформувати.
 
Якщо вам вручили картку, але ви хочете щось дописати – це потрібно зробити вже після розмови із партнером. У нього на очах цього робити не варто.
 
 
 
Візитові картки генерального директора та секретарки повинні між собою відрізнятися, чи то якість паперу чи друку.
 
Якщо ви хочете попередити свого партнера про те, що у вас змінилася адреса офісу, контактні телефони, або ще щось, ви можете відправити йому нову візитку разом зі старою.
 
Візитні картки прийнято носити у візитниці, а не як у кишенях джинсів чи штанів.
 
Під час застіль візитівки не вручають. Винятком є ​​ділова вечеря в ресторані.
 
Відправляю візитівку особистого характеру жінці, яка одружена, або чоловікові в шлюбі, ви повинні покласти два екземпляри - та їх подружжя або чоловіка.
 
 
 
Якщо ви замовляєте особисту візитку, то на ній може бути зображено все, що завгодно. Якщо це сімейна картка, ім'я дружини обов'язково має бути перше.
 
Візитна картка жінки обмежується лише контактними телефонами. Адресу вказувати не обов'язково.
 
І останнє. Вам вручили візитну картку – не допустимо її м'яти, загинати, щось писати на ній на очах у господаря картки. Це розцінюється як не повагу до партнера.
 
На сервісі Print market можна замовити візитки будь-якого виду та дизайну. Ознайомитись з асортиментом можна тут

Можливо вас зацікавить

Корисні статті про поліграфію